Naše zakladatelka

Naše zakladatelka Šárka Štefančíková je Hlineckou rodačkou a charitativní činnosti, především problematice postižených a opuštěných dětí, se věnuje už skoro 15 let. Poprvé svou pomocnou ruku nabídla škole Svítání v Pardubicích. Poté Šárku "náhoda" zavála do Dětského centra Veská (domov pro opuštěné a postižené děti), kde se snažila pomáhat mnoho let nejen finančně, ale i terapeuticky, protože vystudovala různé druhy terapeutických technik. Asi není náhoda, že zrovna do její rodiny se narodilo postižené dítě. Šárčina vnučka se narodila předčasně a brzy po narození prodělala mozkovou obrnu. Proto Šárka namířila svoji pozornost především k akutním problémům spojeným s postižením její vnučky.  

V současné době se Šárka ve svém rodném městě také zapojila do činnosti skupiny lidí s dobrým srdcem s názvem "Maminky Hlinecka", které již 10 let pomáhají v Dětském domově Nová Ves u Chotěboře. Dále se snaží pomáhat v Dobrovolnickém centru a organizaci Fokus Vysočina pro duševně postižené v Hlinsku. Věnuje se i několika individuálním projektům pro jednotlivce, kteří se ocitli v životní krizi. Kromě toho všeho dlouhodobě pomáhá své kamarádce ulehčit situaci zvířátkům v Záchranné stanici Zelené Vendolí a to jak pravidelným finančním příspěvkem, tak materiální pomocí.  

Šárka bývá pravidelným hostem Českého rozhlasu Pardubice a níže si můžete poslechnout rozhovor o charitě: redaktorka ČRo Jitka Slezáková s naší zakladatelkou Šárkou Štefančíkovou.

Záznam z rádia ke stažení zde:

Napsali o ní

"Paní Šárku Štefančíkovou znám od roku 2007, je to žena s velkým srdcem, která pomáhala a pomáhá potřebným. Konkrétně s Dětským centrem Veská spolupracovala od roku 2007 do roku 2012. Pomáhala jak materiálně, tak finančními prostředky, které získávala z různých akcí, které pořádala s cílem prospět našemu centru. Děti pak za tyto prostředky mohly jet například do školky v přírodě nebo na hory a také jsme za ně pořizovali nové oblečení, kočárky nebo hračky. V roce 2018 nám Šárka pomohla se zajištěním Mikulášské nadílky".

Ilona Křivková a kolektiv zaměstnanců Dětského centra Veská u Pardubic


"Šárka se zapojila i do naší party lidí, kteří pomáhají dětem v Dětském domově. Je obětavá s nadšením pomoci všem, kteří pomoc potřebuji. Šárce věřím, moc si jí vážím a proto i já jsem se stala členkou jejího projektu Srdcem pro Hlinsko."

Hana Netolická, zakladatelka dobročinné skupiny Maminky Hlinecka


"Šárka je léta naší věrnou stálicí v charitativní aukci, kde získáváme finance na pomoc zvířatům v záchranné stanici. Zde jsou pejsci v útulku i volně žijící zvířata po úrazu, kterým je potřeba zajistit ošetření a po vyléčení je vypustit  zpět do volné přírody. Díky Šárce a jejímu zapojení se finance výrazně lépe získávají, nemluvě o těch, které sama ze svého poskytne a to v řádkách tisíců ročně. Jak říkám já, příroda je nás všech a nikdo by k ní neměl být lhostejný a to tato žena opravdu není a já jí za to moc děkuji".

Veronika Pokorná, vedoucí aukcí pro Záchrannou stanici Zelené Vendolí