Množírny

Co se vlastně skrývá pod pojmem množírna?

Nejčastěji jsou to kotce nebo klece s minimálním denním světlem. V jedno kotci "žije" obvykle velké množství zvířat v naprosto nevyhovujících podmínkách, doslova ve vlastních výkalech. V posledních letech také přibylo množství "jemnějších" množíren,  v podobě vyhrazených místností mimo bydliště množitele. 

V obou případech jsou zde uvězněny fenky, které jsou několikrát za rok nakrývány a množitel tak získává nelegální zisk z prodeje jejich štěňat. Takto týraná zvířata jsou z velké části zablešená, začervená, podvyživená, trpí genetickými vadami, mají silné záněty v uších, neléčená zranění a jsou po několika operacích císařských řezů. Oběti jsou nejčastěji plemena malých psů jako je čivava, yorkshire teriér, pražský krysařík, ale i např. francouzský buldoček. V každém případě se nejvíce takto množí "módní" plemena.

Jak poznáte množitele?

  • má více inzerátů s vrhy různých štěňat různých plemen
  • odmítá vám ukázat rodiče štěněte, a když ano, tak jen na fotce
  • chce předat štěně mimo jeho domov, například někde na benzině, parkovišti nebo ho chce dovézt osobně

Co na množírny legislativa?

V České republice jsou postihy pro množitele stále nedostačující! Podmínky chovu jsou sice pevně stanoveny zákonem, ale je potřeba, aby Krajská veterinární správa prováděla pravidelné a neohlášené kontroly, což se reálně neděje. Snad se blýská na lepší časy, protože od roku 2020 bude zákonem stanoveno, že spolu s vakcinací vztekliny musí být zvíře povinně čipováno. Díky tomu se více ohlídá registrace zvířat a množitelům se preventivní opatření prodraží. Bohužel ale ani to je asi neodradí......

Není vám osud takto týraných zvířat lhostejný? 

Přidejte se k nám a POMOZTE NÁM POMÁHAT!

Transparentní účet 2001561909/2010

Kontaktní informace:

e-mail: posta@srdcemprohlinsko.cz

https://www.facebook.com/srdcemprohlinsko

Kontaktní místa pro odevzdání vyplněných přihlášek a Vašich podnětů:

  • Kosmetické studio Šárky Štefančíkové, Budovatelů 1211, Hlinsko (zde je i schránka pro anonymní podání žádostí o pomoc)
  • Optika Petříkovi, Dvořákovo nábřeží 269, Hlinsko
  • Veterina, Rváčovská 868, Hlinsko
  • Poštovní schránka Galerie a Muzeum, Havlíčkova 614, Hlinsko