Pomozte nám pomáhat

Neexistuje perfektní svět, ale můžeme se pokusit k tomuto ideálu alespoň přiblížit!

Každý z nás bez rozdílu věku, vzdělání, rasy či náboženského vyznání se může ze dne na den ocitnout v těžké životní krizi a nemusí to být vlastní vinou. Stačí jen onemocnět, prodělat úraz, prožít životní situaci, která nás srazí na kolena. Každý takový člověk si zaslouží podat pomocnou ruku. Protože pokud to uděláme a ten dotyčný se vzchopí, bude to třeba jednou on, kdo bude dál podávat svou pomocnou ruku těm, co to potřebují a možná třeba i nám. 

Situace v naší zemi týkající se záchranného sociálního systému není nijak růžová. Pojišťovny mnohdy odmítají proplatit péči nebo zdravotní pomůcky těžce nemocným či postiženým dětem i dospělým, matky samoživitelky jsou úplnou samostatnou kapitolou špatně fungujícího sociálního systému a o nemocných, osamělých starých lidech ani nemluvě. Není tedy divu, že mnoho takových lidí či rodin žije na hranici životního minima. 

Co se týče opuštěných či týraných zvířat, tam je každá sebemenší pomoc velkým plusem. 

Co tedy s tím? Můžeme dlouze diskutovat, jak je to nespravedlivé, neetické a tak dále, ale tímto způsobem ještě nikdo nic nezměnil a nedokázal. Anebo to můžeme vzít z jiného konce a začít podávat pomocné ruce všude tam, kde je to opravdu potřeba. 

PŘIDEJTE SE K NÁM A POMOZTE NÁM POMÁHAT! 

Jak? Například tím, že: