Členové výboru

Šárka Štefančíková - předseda (viz sekce "Naše zakladatelka"), 

Markéta Petříková místopředseda, 

Šárka Odehnalová - pokladník,

a Gabriela Vavrušková, MVDr. Veronika Plšková, Mgr. Vlastimil Luciuk

Spoluzakládající členové: MVDr. Petra Korábová, Marcela Luciuková, Olga Juríková a Nikola Vodvárková

Markéta Petříková

Jsem sice narozená v Novém Městě na Moravě, ale nyní už třináct let žiji a pracuji v Hlinsku, které mi přirostlo k srdci. Jsem matka dvou dospělých dětí a panička nerozlučné dvojky: fenky a kočičky domácí. Mám ráda lidi i zvířata a jejich osud, obzvláště těch, kteří se ocitli v nouzi, mi není lhostejný. To je i důvod, proč jsem se postavila do čela projektu Srdcem pro Hlinsko. Znát mě můžete z naší rodinné optiky, Optika Petříkovi v Hlinsku na nábřeží.

Šárka Odehnalová

Žiji v Hlinsku více než 50 let. Myslím si, že každý má šanci prožít krásný život. Těm, kteří nemají tu možnost, je potřeba pomoci. Proto jsem se i já rozhodla jít do tohoto dobročinného projektu. 

Mgr.Vlastimil Luciuk

Žiji v Hlinsku sedmým rokem a svou sousedku Šárku Štefančíkovou jsem dříve jen občas zahlédnul. Neměl jsem tušení, dokud jsem se s ní před půlrokem neseznámil, jaká energie, vnitřní síla a houževnatost se v této drobné osůbce skrývá.

A když jsem poznal její četné dobročinné aktivity ve prospěch zdravotně postižených a viděl, jak Šárka pomáhá dětem v ústavní péči, opuštěným seniorům, ale i domácím mazlíčkům, kteří ztratili svého pána, nemohl jsem odolat jejímu přizvání k projektu Srdcem pro Hlinsko a přispět svou troškou do "mlýna dobročinnosti."

Mgr. Vlastimil Luciuk, 69 let, učitel a ředitel školy v.v.

MVDr. Veronika Plšková a MVDr. Petra Korábová 

"Diagnóza" láska ke zvířatům, počínajíc vězněním žabích pulců v kelímcích přes chov křečků a morčat až po obrovskou radost z prvního pejska, se u nás projevovala už od dětských let. Proto jsme se rozhodly prozkoumat zvířecí svět více detailně. Při našem průzkumu jsme se poznaly a pár let nato založily společnou ordinaci. Vkládáme do své práce nejen hodně svého osobního času, ale i velký kus sebe, proto potřebujeme hlavně psychický relax. Volné chvíle si užíváme především se svými zvířecími přáteli, tj. psy, kočkami a koněm.

Tento projekt nám dává naději v tom, že bude v našem regionu lépe postaráno o toulavá zvířata. Je naším společným názorem je, že všechna zvířata mají právo na bezpečný domov a plnohodnotný život. 

Gabriela Vavrušková

Jsem Hlinecká rodačka, mám 2 děti a pracuji v textilní firmě. Od roku 2015 mnoho svého času věnuji dobrovolnické činnosti. Ráda navštěvuji klienty v Motýlu a ve Fokusu a snažím se jim pomáhat. Myslím, že je velmi důležité si v dnešní uspěchané době najít čas pomáhat lidem, kteří jsou na tom hůř něž my. Třeba už jen tím, že jim věnujeme pozornost, vyslechneme je, co mají na srdci, co je trápí,  anebo je obejmeme. Někdy stačí málo a můžeme někomu druhému změnit život anebo alespoň rozsvítit den.